XENON Projektör

Xenon projektör, elektriği yüksek basınçta iyonize eden xenon gazından geçirerek ışık üreten ark lambasıyla çalışmaktadır. Uzun menzilli aydınlatma sağlayan son derece özel bir tür gaz deşarj lambasıdır. Kilometrelerce mesafeyi yüksek parlaklık ve netlik ile aydınlatmaktadır.

Güneş ışığını simüle etmek için gün ışığına benzeyen parlak beyaz bir renk üretir. Özellikle gemilerde, sahil güvenlik botlarında, deniz fenerlerinde, nöbet kulelerinde tehdit gelebilecek mesafeleri taramak için tercih edilir. Bunun yanısıra fuar, konser, festival gibi halka açık etkinliklerde de kullanılmaktadır.

500W Motorlu Xenon Projektör

500W motorlu xenon projektör joystick ile kontrol edilmektedir. Gövde içerisindeki güçlü motorları ile sağa-sola 360 derece sürekli dönebilecek şekilde tasarlanmıştır. Projektör aşağı-yukarı -22 ve +22 derecelik açı ile tilt yaparak hem havadan gelebilecek tehlikeleri hem de alçakta kalan bölgeleri oldukça net aydınlatabilmektedir.

500W Motorlu Xenon Projektör Özellikleri

  • 360° sağa ve sola yatay çevrinme
  • -22°/+22° aşağı yukarı düşey çevrinme
  • Joystick kontrol
  • Netlik Ayarı (focus)
  • Güç iklim şartlarına mukavemet
Pan360° sağa – sola sürekli çevrinme
Tilt-22,° +22° aşağı yukarı düşey hareket
Gövde materyaliAlüminyum
Mekanizma materyaliKrom
Vida materyaliPaslanmaz çelik (304)
Bağlantı noktalarıSilikon, kauçuk
Koruma sınıfıIP56
RenkOpsiyonel
BoyaElektrostatik
Yükselik1600mm
Ağırlık55kg
Çap19,68″
Maksimum ışın yoğunluğu3,70lux
Projektör Özellikleri
nöbet kulesi alan tarama
nöbet kulesi alan tarama

Arama Kurtarma Operasyonları

Arama kurtarma operasyonlarında geniş alan taraması için tasarlanan xenon projektörümüz kumanda ile sağa sola sonsuz, aşağı yukarı -22, +22 derecelik açık ile dönebilmektedir. Olduça hızlı gerçekleşen dönüş hareketleri ile arama kurtarma faaliyetlerine katkı sağlamaktadır.

Alan Tarama ve Uzun Menzil Nokta Aydınlatma

Xenon projektör 2 kilometreyi aşan uzun menzili ile nokta aydınlatma yapılabilmektedir. Günışığına yakın parlak beyaz rengi ve focus özelliği uzak mesafelere net bir görüş açısı sağlar.

Uzun mesafe nokta aydınlatma.
Uzun mesafe nokta aydınlatma.
Uzun menzil nokta aydınlatma
Uzun menzil nokta aydınlatma

İletişim Formu