İçeriğe geç
SCHRACK Röleler
Soldex Lehim
Analog Panelmetre
Ser Elektronik Ürünler
SCHRACK Röleler
Soldex Lehim Telleri
Analog Panelmetre
Elektronik Bileşenler
PlayPause
Önceki
Sonraki

SER ELEKTRONİK

Ser Elektronik, 1996’dan bu yana faaliyet gösteren endüstriyel elektronik alanında üretim ve tasarım yapan kurum, şirket, mühendis, üniversitelerin elektrik-elektronik mühendisliği fakülteleri, meslek okulları ile araştırma geliştirme yapmakta olan amatör ve profesyonellere ürün tedarik eden Türkiye’nin önde gelen elektronik komponent distribütörlerindendir.

Bayilik &Temsilcilikler

SER ELEKTRONİK; ATMEL, MICROCHIP, FAIRCHILD, MAXIM, ST MICROELECTRONICS, PHILIPS, PANASONIC, TEXAS INSTRUMENTS, INFINEON, VISHAY, NXP, SCHRACK, FINDER, QIANJI, HE LI SHUN, TAKAMISAWA, HONGFA, EBMPAPST, KURTZ ERSA, UNI-T, MOLEX, KENDEIL, CONNFLY, PERFECTS, PIERGIACOMI, SOLDEX, FERAY, SOLOMON, PRO’SKIT markalı ürünlerin bayi ve satış noktasıdır.

Profesyonel ekimiz stoklarımızdan hızlı çözümler sunarken geniş tedarik zincirimizle temin edilmesi gereken ürünleri uygun fiyat ve hızlı teslim süreleriyle tedarik ederiz.

Üretim & İmalat

Şirketimizin temel prensibi mutlak müşteri memnuniyeti ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. Bu amaçla imalat tarafımızda panel tipi bağlantı/test soketleri, alçak gerilim akım trafoları ile analog ampermetre, voltmetre, wattmetre, frekansmetre gibi panel tipi ölçü aletleri yanısıra şönt direnç üretilmektedir. Ayrıca montaj ekibimiz kurumlara elektronik komponentlerin dizgisi, pota ve dalga lehimi hizmeti vermektedir.

Ser Elektronik Tarihçe Kilometre Taşları

 • Kuruluş Ulus, Ankara – 1996
  SER ELEKTRONİK 1996 yılında Konya Sokak Ankara Elektronikçiler Çarşısı‘nda kurulmuştur.
 • Şube Açılışı Ostim, Ankara – 2008
  2008 yılında merkezini Ostim Organize Sanayi Bölgesi’ne taşıyan Ser Elektronik, faaliyetlerine Ostim Merkez ve Ulus Şube olarak devam etmeye başlamıştır.
 • Sertifika ve Belgeler – 2010
  2010 yılında değişen piyasa koşulları ve teknolojik gelişmelere tam uyum için şirket yenilenme sürecine girerek yeni kalite yönetim anlayışı ile birlikte ISO9001 belgesi, imalat ve kapasite belgelerini alarak yoluna devam etmiştir.
 • Bağlantı/ Test Soketleri – 2011
  2011 yılında şase montajlı jak soketi, panel tipi elektronik bağlantı klemensi imalatı başlamıştır.
 • Marka Tescili ve Çin Tedarik Ofisi – 2012
  2012 yılında tescilli marka olan Ser Elektronik, Shenzhen’de personel istihdam ederek, yurtdışı tedarik ağını güçlendirmiştir.
 • DIP (TH) – SMD Dizgi & Lehimleme – 2015
  2015 yılında elektronik bileşenlerin DIP dizgi, pota ve elde lehimi, SMD (yüzey montaj) komponentlerin dizgi ve dalga lehim makinesi ile montaj hizmetleri başlamıştır.
 • Panelmetre İmalatı – 2020
  2020 yılında analog ampermetre, analog voltmetre, analog watt/varmetre, anolog frekansmetre (Hz) imalatı başlamıştır.
 • Günümüz – 1996-2023
  Sektörde çeyrek asrı geride bırakan nadir firmalardan olan Ser Elektronik günümüzde 27 yıllık tecrübesi ile Ankara’nın en köklü elektronik bileşen tedarikçisi konumundadır.

Perakende Satış

Ulus ve Ostim mağazalarımız perakende olarak elektronik devre elemanları satışı yapar.

Toptan Satış

Kurumsal müşterilerimiz projelerine odaklanırken ekibimiz talep edilen ürünleri kısa sürede teslim eder.

Tedarik Ağı

Uzun soluklu projeler veya iç piyasada bulunmayan ürünler uygun fiyat – hızlı teslimat ilkesiyle yurtdışından temin edilir.

SER ELEKTRONİK; ATMEL, MICROCHIP, FAIRCHILD, MAXIM, ST MICROELECTRONICS, PHILIPS, PANASONIC, TEXAS INSTRUMENTS, INFINEON, VISHAY, NXP, SCHRACK, FINDER, QIANJI, HE LI SHUN, TAKAMISAWA, HONGFA, EBMPAPST, KURTZ ERSA, UNI-T, MOLEX, KENDEIL, CONNFLY, PERFECTS, PIERGIACOMI, SOLDEX, FERAY, SOLOMON, PRO’SKIT MARKALI ÜRÜNLERİN bayi ve satış noktasıdır.