Otopark Geçiş Sistemi

Otopark geçiş sistemi otopark giriş ve çıkışlarında, güvenlik noktalarında kapı kontrolünü kablosuz iletişim teknolojileri kullanarak sağlar. Araç kapıya yaklaştığında üzerinde bulunan RF verici kapı üzerindeki alıcı ile eşleşerek kapının açılmasını sağlar.

Yükselen yaşam standartları ve zaman kavramının daha da değerlenmesi ile birlikte verimli otopark yönetimi için, Ultra Yüksek Frekans (UHF) ürünlerini kullanmaya başlayan otoparkların ve araç yönetim alanlarının sayısı giderek artmaktadır. Otopark geçiş sistemi kumanda, kart okuyucu gibi aksesuarlara gerek kalmadan araçların otoparka hızlı erişimini sağlar. Kumandasız gerçekleşen bu işlem oldukça hızlıdır. Kumanda arama, çoğaltma, pil sorunları gibi olumsuz yanları yoktur.

Büyük – küçük tüm tesislerde uygulanabilen sistem personel otoparkları gibi yoğun giriş ve çıkışların olduğu tesislerin yanısıra abonelik sistemi olan otoparklarda, hastanelerde, apartman, site gibi yaşam alanları için de ideal çözümdür.

RFID UHF Teknolojisi ile Otomatik Araç Tanıma

RFID UHF teknolojisine sahip bir otopark geçiş sisteminde, otoparka girişi izni olan her araca benzersiz bir kimlik numarası (ID) içeren bir RFID verici takılır. Otopark kullanıcılarına verilen vericinin araç içerisinde uygun bir noktada bulundurulması yeterlidir. Araç otopark girişine yaklaştığında UHF alıcı modül aracı tanıyacaktır. Geçerli bir tanımanın ardından kapı açılacaktır. Sistem otomatik kepenk, kollu bariyer, sürgülü kapı, hidorlik bariyer gibi tüm mekanizmalara entegre edilebilmektedir.

UHF Araç Tanıma
UHF Araç Tanıma

GSM Teknolojisi ile Otopark Kontrolü

GSM teknolojisi ile de çalışan otopark geçiş sistemine bir sim kart takılır. Sisteme kullanıcıların telefon numaraları tanımlanır. Geçerli bir kullanıcıdan gelen çağrı otopark kapısını otomatik olarak açacaktır. Bu sistemin en büyük avantajı vericisi olmayan misafir araçlar için park kapısının açılmasını sağlamaktır. Sistem kollu bariyer, otomatik kepenk, sürgülü bahçe kapısı, hidrolik bariyer gibi garaj kapılarına entegre edilebilmektedir.

GSM Otopark Kontrolü
GSM Otopark Kontrolü

SMS ile Otopark Yönetimi

SMS ile otopark kontrolü sağlanan modülümüzde sisteme birçok komut tanımlanabilmektedir. Acil durumlarda tüm kullanıcıları devre dışı bırakma, tüm kapıları kapatma, ambulans, itfaiye giriş çıkışı gibi hallerde tüm kapıları sürekli açık tutma gibi bir çok komut tanımlanabilmektedir.

SMS Otopark Yönetimi
SMS Otopark Yönetimi

İletişim Formu