GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.serelektronik.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı ürün ve/veya ürünlerin garanti ve iade koşulları ile bu bağlamda tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.


Garanti Koşulları

Ürün Görseli

Sitemizde bulunan ürünlerin görseli temsilidir. Ürünlerin görünümü hakkında intiba oluşması amacıyla eklenmiştir. Bu sebeple site üzerindeki ürün görsel ile gönderilen üründe farklılıklar olabilmektedir.


Değişim

Satılan ürünler içerisinde, elektronik sarf malzemeler (elektronik devre elemanları, elektronik komponentler) hariç olmak üzere olan elektronik kitler, test ve ölçüm cihazları, adaptörler vb. üretici firmaların kullanım (kullanım kılavuzu, kutu üzerinde bilgilendirme, üretici web sitesi vb. yerlerde) bilgilerine uyulduğu halde problemli olması durumunda yenisi ile değiştirilmektedir.


İade Kargosu

Alıcıya ulaştıktan sonraki ilk 10 gün içinde arızalanan ürünlerin kargo ücretleri,  Ser Elektronik'in anlaşmalı olduğunu kargo şirketleri (Yurtiçi Kargo, Aras Kargo) ile gönderilmeleri durumunda Ser Elektronik tarafından karşılanır.


Arızalı Yeni Ürün

Ambalajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler "arızalı yeni ürünler” sınıfına girer. Bu tip ürünleri, orijinal ambalajında ve bütün aksesuarlarıyla birlikte, "alındığı gibi” olmak ve fatura aslını da geri göndermek koşuluyla doğrudan tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı, deforme vb. ürünün tekrar satılmasını ya da teşhir amacıyla kullanılmasına engel olacak tahribat olmamalıdır.


İşlem Süresi

Tarafımıza ulaşan ürünlerin işlem süresi; değişim için tedarikçi firmanın stoklarına bağlı olarak, iade için yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım için yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir. Ser Elektronik bu süre içerisinde iyi niyet politikasını uygular ve bir mağduriyet yaşanmaması için tedarikçiler ve yetkili servislere gerekli yaptırımı uygulayarak en kısa sürede işleminizi sonuçlandırmaya gayret göstermektedir.


İade Koşulları


Kullanmakta olduğunuz www.serelektronik.com.tr web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Kabul et butonunu tıklamadan alışveriş tamamlanmaz.


Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.


İade edilecek ürün ve/veya ürünlerin sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.


Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. Ödeme gerçeklemiş ise ödenen tutarı alıcı'ya iade edilir


Satın alınan ürün iade edilirken eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. Fatura aslının iadesi zorunlu değildir ancak fatura aslı iade edilmediği takdirde KDV bedeli alıcaya iade edilecek bedelden düşülür.


Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve/veya satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Ser Elektronik'e ödenmez ise, alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye giderini kendisi karşılayarak iade etmek zorundadır.


Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı hasar görmüş, yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketi veya personelinden teslim almayacaktır. Teslim alınan ürün alıcı tarafından hasarsız ve sağlam olarak kabul edilmiştir. Alıcı Cayma Hakkı'nı kullanacaksa sözleşme konusu ürünü kullanmamak ve özenle korunmak ile zorundadır.